ÇEMATEM
28 Mayıs 2019

ÇEMATEM (Çocuk Ergen Alkol Madde Tedavi Merkezi)

Çocuk Ergen Alkol Madde Tedavi Merkezi son 25 yıldır 18 yaş altı kız ve erkek çocuklarımıza hizmet vermekte olup Türkiye’de açılan ilk tedavi merkezidir. 21. yüzyılda çağdaş bilimin ışığında uygulanan en son tedavi ve terapi teknikleri uygulanmakta olup tedavideki temel amaç çocukların sadece uyuşturucu ve alkolü bırakması değil tekrar başlamalarını önlemek, topluma sağlıklı, üretken birer birey olarak geri dönmelerini sağlamaktır. Ailenin ve çocuğun güçlenmesi, ruhsal ve bedensel sağlığını geri kazanması, yeni bir yaşam stili inşa etmesi için gerekli tüm tedavi ve terapi teknikleri uygulanmaktadır.

Hastaların kişisel haklarını korumak adına tıbbi ve kimlik bilgileri saklı tutulmaktadır. Kliniğimizde güvenliği sağlamak için çeşitli aralıklarla idrar kontrolü yapılmaktadır. Aynı zamanda polis noktası da mevcuttur.

TEDAVİ PROGRAMIMIZ

Hastalarımızın tedavi ve terapi sürecinde günaydın toplantıları, grup terapileri, bireysel görüşme ve vizitelerin yanı sıra iyileşme sürecine katkı ve rehabilitasyonlarını sağlamak amacıyla seviyelerine uygun Türkçe-Matematik dersleri, hobi dersleri (el işi, resim, folklor vb.), spor, çocukların sorumluluk almasını sağlamak için servis içinde görevlendirme, okuma saati, meslek edinme çalışmaları da yer almaktadır. Tedavi programımız 7 gün 24 saati kapsamakta olup uzman ve deneyimli bir ekip tarafından yürütülmektedir.